Dr n. med. Hanna ZAJĄC-PYTRUS

Klinicysta z 20-letnim stażem (m.in. w Niemczech, Anglii i Indiach) w zakresie chirurgii zaćmy, siatkówki, laseroterapii i leczenia jaskry.

Klinicysta-praktyk z 20-letnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu schorzeń oczu. Chętnie podejmuje się leczenia schorzeń złożonych, między innymi skomplikowanych zaburzeń soczewki (zaćmy młodzieńczej i pourazowej), zabiegów odwarstwienia siatkówki i patologii szklistkowo-siatkówkowej np. w przebiegu cukrzycy i wysokiej krótkowzroczności, leczenia operacyjnego jaskry (również zastawek filtrujących). Kwalifikuje pacjentów z obrzękiem plamki o różnej etiologii (obrzęk cukrzycowy plamki, zakrzep żyły centralnej siatkówki, degeneracja plamki związana z wiekiem-AMD) do leczenia operacyjnego, także do iniekcji doszklistkowych triamcinolonu i preparatów anty-VEGF.

Szczególne doświadczenie zdobyła w diagnostyce i monitorowaniu jaskry w oczach z wysoką krótkowzrocznością na podstawie przeprowadzonych badań i obronie pracy doktorskiej p.t. 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyła w Klinice Okulistyki AM we Wrocławiu, zatrudniona od 1991 roku na etacie asystenta, a od roku 2000 na etacie adiunkta. Prowadzi szkolenie studentów i podyplomowe lekarzy, również obcokrajowców.

Od 15 lat uczestniczy aktywnie w zjazdach i kursach organizowanych przez DOG. Szkolona w ramach staży zagranicznych w klinikach w Niemczech, Anglii i Indiach. Członek EVRS, szkolona w 2002 roku:”European VitreoRetinal Training School” uczestniczy w co-rocznych zjazdach EVRS Cannes 2006, Wenecja 2007, Praga 2008 Tłumaczyła rozdział podręcznika okulistyki Jacka Kanskiego: Clinical Ophthalmology A systematic Approach.

Certyfikaty: